wtorek, 18 września 2012

anim zaczniemy zastanawiać się nad rodzajem kołowrotka, warto jest wiedzieć, że chomik syryjski wymaga kołowrotka o średnicy 25-28 cm, chomik dżungarski ok 20 cm, natomiast chomik Roborowskiego 17 cm.


Kołowrotki plastikowe


 
Na dzień dzisiejszy najbardziej polecane i najpraktyczniejsze kołowrotki. Łatwo je umyć, co przy chomikach jest szczególnie wygodne, bo często zdarza im się załatwiać w kołowrotkach swoje potrzeby fizjologiczne. Większość z plastikowych kołowrotków można zarówno postawić samodzielnie jak i zawiesić na prętach klatki. Są jednocześnie lekkie i stabilne, obracają się dość gładko i zwykle są dość ciche (chociaż hałas jest bardziej dotkliwy w modelach gorszej jakości, zazwyczaj rośnie też razem ze średnicą :P ).
 
01

1. Trixie Kołowrotek plastikowy

Jeden z najlepszych kołowrotków. Dostępny jest w w czterech kolorach (czarny, czerwony, szary i niebieski) i w dwóch średnicach (20 cm i 28 cm). Jest względnie cichy (z wersją 28 czasem bywają problemy), obraca się gładko i bez problemów; można postawić go zarówno samodzielnie, na stojaku, jak i zawiesić na prętach klatki, chociaż traci wtedy trochę na stabilności. Przednia ścianka zdejmowana. Cena waha się od 27 do 50 zł, zależnie od sklepu i rozmiaru.

 

plf-073_1z

2. Super Pet Silent Spinner

Dostępne są w trzech rozmiarach: S – 4,5 cala (ok. 12 cm), M – 6,5 cala (ok. 17 cm) i L – 12 cali (ok. 30 cm) i kilku różnych kolorach. Może stać na stojaku albo wisieć na prętach klatki. Kołowrotek wyjątkowo gładko się obraca, ponieważ pracuje na łożysku kulkowym. Jest to jednocześnie dużą zaletą, ale i wadą, ponieważ chomiki karłowate nie radzą sobie z zatrzymaniem rozpędzonego kołowrotka, który zamiast stanąć razem z biegnącym w nim zwierzęciem obraca się nadal, przez co zostaje ono z niego wyrzucone. W pierwszym momencie może się to wydać zabawne, ale w rzeczywistości stanowi duże zagrożenie dla chomika, który w wyniku upadku może doznać złamań i innych obrażeń wewnętrznych.

 
03

3. Kołowrotki Habitrail (np. Cosmic Glow)

Kołowrotki o średnicy 18 centymetrów, dostępne w kilku różnych kolorach zależnie od serii, doczepiane do prętów klatki. Podobnie jak w przypadku Silent Spinnerów obracają się bardzo lekko, przez co chomiki karłowate mogą z nich wypadać. Dodatkową, chociaż niewielką wadą jest nie do końca zabudowana tylna ścianka, w której mogą zaklinować się łapy lub sierść chomika.

 

 
04

4. Flying Saucer

Plastikowy talerz sprzedawany w kilku kolorach i średnicach (13 cm, 17 cm i 33 cm). Zdania na jego temat są podzielone, szczególnie w kwestii tego, czy kołowrotki tego typu są bezpieczne. W teorii talerze mają wyeliminować u chomików możliwość skrzywienia kręgosłupa, jaka istnieje w tradycyjnych kołowrotkach. W praktyce jednak chomik biega w niekoniecznie naturalnej pozycji; chomiki karłowate, jak w przypadku Silent Spinnera czy kołowrotków Habitrail, często spadają z Flying Saucerów w wyniku działania siły odśrodkowej, nie mogąc w porę zatrzymać obracającego się talerza.

 

5. Wodent Wheel


wodent1
Szczególnie warte uwagi są niedostępne jeszcze na polskim rynku kołowrotki Wodent Wheel, które zostały stworzone specjalnie z myślą o bezpieczeństwie i wygodzie gryzoni. Występują w trzech optymalnych rozmiarach – 20 cm (RoboWheel), 27 cm (WodentWheel) i 30 cm (WobustWheel) oraz w wielu kolorach bieżni, obudowy i naklejek (czarny, biały, brązowy, beżowy, niebieski, zielony, żółty, różowy, czerwony itd.). Są zrobione z dobrej jakości nietoksycznego plastiku, który łatwo jest umyć. Obraca się gładko i bez problemów; można postawić go zarówno samodzielnie, na stojaku, jak i zawiesić na prętach klatki.


Kołowrotki drewniane

Zaletą kołowrotków drewnianych jest ich wyjątkowo cicha praca, naturalność i estetyczny wygląd – bardzo dobrze prezentują się w dużych, naturalnie urządzonych terrariach. Chomikowi można pozwolić gryźć drewno bez obaw o jego zdrowie. Niestety, drewniane kołowrotki, posiadają tę samą wadę co inne zabawki czy domki wykonane z drewna – niektóre chomiki załatwiają w nich swoje potrzeby fizjologiczne, przez co bardzo ciężko jest utrzymać je w czystości. Problem mozna rozwiązać malując kołowrotek pokostem lnianym, czyli środkiem do impregnacji drewna, który jako produkt naturalny nie stanowi zagrożenia dla chomika (można go kupić w większość sklepów budowlanych). Wtedy wystarczy od czasu do czasu dokładnie wyczyścić kołowrotek. Kolowrotki drewniane są też zwykle nieco droższe od metalowych lub plastikowych.

 
06

1. Karlie Wonderland Bogie Wheel

Ten wykonany z surowego drewna kołowrotek jest dostępny w trzech średnicach – 15, 20 i 29 centymetrów (pierwszy jest niestety zbyt mały). Osadzony jest na łożysku kulkowym, przez co działa bardzo cicho. Na bieżni znajdują się niewielkie progi, ułatwiające chomikowi bieganie; sama bieżnia jest zabezpieczona przed wilgocią za pomocą wosku pszczelego.

 

 
07

2. Kołowrotek drewniany Speedy

Jest wykonany z naturalnego drewna jodłowego, występuje w dwóch rozmiarach: 20 i 29 cm. Drewno nie jest w żaden sposób wykończone, co nadaje kołowrotkowi szczególnie naturalny wygląd. Ma stabilną, szeroką podstawę, dzięki której kołowrotek nie będzie się przewracał ani przesuwał. Tak jak inne kołowrotki z drewna, Speedy jest bardzo cichy.

 

 
08

3. Trixie Kołowrotek drewniany

Wykonany z surowego, nielakierowanego drewna, dostępny w dwóch rozmiarach – 15 i 22 cm (pierwszy niestety jest zbyt mały). Podobnie jak inne drewniane kołowrotki pracuje na łożysku kulkowym, które niweluje głośne dźwięki. Tylna ściana jest pozbawiona jakichkolwiek wystających elementów.

 

Kołowrotki metalowe

Ostatni materiał z którego produkuje się kołowrotki to metal. Łatwo go umyć, jest trwały i odporny na gryzienie. Wybór nie jest duży, ponieważ większość metalowych kołowrotków to kołowrotki z bieżnią zbudowaną ze szczebelków. Te, które są odpowiednie dla chomików, to te z bieżnią wyłożoną siatką. Metal jako materiał ma tę wadę, że przy niewłaściwym użytkowaniu może zardzewieć, a kołowrotki z niego wykonane czasem skrzypią (o tym jak rozwiązać ten problem można przeczytać niżej).

 
09

1. Trixie Kołowrotek metalowy z siatką

Sprzedaje się go w trzech średnicach (17 cm, 22 cm i 28 cm) oraz w trzech kolorach (czarny, zielony i czerwony). To dość popularny kołowrotek; chociaż ogólnie jest jak najbardziej w porządku, ma też kilka wad. Konstrukcja jest zbyt delikatna, przez co kołowrotek podczas używania może się trząść, jeśli nie jest odpowiednio przymocowany. Siatka z której jest wykonany, chociaż jest na tyle drobna że nie wpadają w nią chomicze łapy, może prowadzić do uszkodzenia klinujących się w niej pazurków. Co poniektóre chomiki karłowate mogą nie radzić sobie z zatrzymaniem kołowrotka, tak jak to się dzieje w przypadku kołowrotków plastikowych (o tym jak rozwiązać ten problem można przeczytać niżej). Jeśli ktoś zamawia tego typu kołowrotek przez internet, musi liczyć się z tym że może dotrzeć na miejsce delikatnie wygięty, chociaż ie jest to regułą.

 

10

2. ZooDi® kołowrotek metalowy dla koszatniczek

Drugim ciekawym kołowrotkiem jest kołowrotek firmy ZooDi, o średnicy 28 centymetrów. Podobnie jak kołowrotek Trixie, jego bieżnia jest zbudowana z siatki; całość nie mieści się jednak na poprzeczkach opartych na stojaku, ale na kółkach zamontowanych na stelażu, tak, aby wyeliminować jakiekolwiek poprzeczki. Wadą kołowrotka jest, jeśli wierzyć posiadaczom, dość duży hałas występujący podczas biegania.

 

Chomiki są zwierzętami pochodzącymi z terenów stepowych i półpustynnych. Dostępność wody jest tam ograniczona i dlatego chomiki potrzebują jej w niewielkich ilościach lub nawet wcale, jeśli dostają odpowiednio dużo pokarmów wilgotnych [jabłko, gruszka]. Należy jednak pamiętać o tym, że zwierzęta mają swoje indywidualne upodobania – jedne piją więcej inne mniej. Zmienia się również zapotrzebowanie na wodę w różnych stanach fizjologicznych. Inne jest w stanie spoczynku, inne w ciąży czy w okresie odchowu młodych. Należy więc umożliwić stały dostęp do wody. Podawanie mleka, choć bogatego w substancję odżywczą, powoduje przeważnie u chomików biegunkę i dlatego nie jest wskazane. Wskazane jest zmienianie chomikom wody co 2-3 dni, gdyż mogą się zatruć wodą, która jak wiemy w plastikowym opakowaniu przy dostępie tlenu zaczyna gnić. Nowoczesne poidełka są zazwyczaj dosyć szczelnie zamykane, a dostęp tlenu jest ograniczony, dlatego wodę w nich można trzymać dłużej niż w miseczce.

Ciekawostka: Chomiki charakteryzują się 40-krotnie większą niż człowiek tolerancją na alkohol (w przeliczeniu na masę ciała). Oczywiście nie oznacza to, że alkohol w jakiejkolwiek postaci należy chomikom podawać. Ta nietypowa cecha powoduje, że są one używane w laboratoriach badawczych przy opracowaniu leków dla ludzi uzależnionych od alkoholu.

Woda w automatycznych pojnikach zakończonych metalową rurką i przyczepianych do ścianek klatki bądź terrarium nie ulega zabrudzeniu. Pojniki uniemożliwiają również rozlanie wody na wyściółkę. Pamiętajmy, by końcówka pojnika była łatwo dostępna dla zwierzątka. Aby zapobiec zmoczeniu pokarmu bądź legowiska, pojnika nie należy umieszczać bezpośrednio nad miseczką z pożywieniem lub gniazdem ulubieńca. Trzeba również pamiętać, by sprawdzać końcówkę pojnika, która często ulega zatkaniu bądź jest zagryziona przez chomika.wtorek, 10 kwietnia 2012

      kostka wapienna dla ptaków - czarnuszka

Kostka wapienna dla ptaków - czarnuszka

kostka wapienna dla ptaków - muszle

Kostka wapienna dla ptaków - muszle

kostka wapienna dla ptaków - naturalna

Kostka wapienna dla ptaków - naturalna

 

vitaline dla ptaków - gadu gadu

Vitaline dla ptaków - gadu gadu

 

vitaline dla papużki falistej - jodowe perełki

Vitaline dla papużki falistej - jodowe perełki

 

vitaline dla papużki falistej - ziłowa łąka

Vitaline dla papużki falistej - ziołowa łąka

 

vitaline dla papuzki falistej - gęste piórka

Vitaline dla papuzki falistej - gęste piórka

 

vitaline dla papużki falistej - miodowe perełki

Vitaline dla papużki falistej - miodowe perełki

 

vitaline dla papuzki falistej - kondycja i siła

Vitaline dla papużki falistej - kondycja i siła proso senagalskie 3 kłosy

Proso senagalskie - 3 kłosy

niedziela, 08 kwietnia 2012

Picture of food - - Brit Boutiqoes Gourmandes Beef True Meat Bits

Brit Boutiqoes Gourmandes Beef True Meat Bits

Wołowina w postaci kawałków mięsnych 

 

Picture of food - - Brit Boutiqoes Gourmandes Chicken True Meat Bits

 

Brit Boutiqoes Gourmandes Chicken True Meat Bits

Kurczak w postaci kawałków mięsnych

 

 

 

 

Picture of food - - Brit Boutiqoes Gourmandes Lamb True Meat Bits

 

Brit Boutiqoes Gourmandes Lamb True Meat Bits

Jagnięcina w postaci kawałków mięsnych

 

 

 

Picture of food - - Brit Boutiqoes Gourmandes Rabbit True Meat Bits

 

Brit Boutiqoes Gourmandes Rabbit True Meat Bits

Kawałki mięsa z królika

 

 

Picture of food - -  Brit Boutiqoes Gourmandes Chicken Bits & Paté

 

 Brit Boutiqoes Gourmandes Chicken Bits & Paté

Kawałki kurczaka z pasztetem 

 

Picture of food - - Brit Boutiqoes Gourmandes Duck Bits & Paté

 

Brit Boutiqoes Gourmandes Duck Bits & Paté

Kawałki kaczki z pasztetem 

 

Picture of food - - Brit Boutiqoes Gourmandes Lamb Bits & Paté

 

Brit Boutiqoes Gourmandes Lamb Bits & Paté

Kawałki mięsa jagnięcego z pasztetem

 

 

 

Picture of food - - Brit Boutiqoes Gourmandes Salmon Bits & Paté

 

Brit Boutiqoes Gourmandes Salmon Bits & Paté

Kawałki mięsa łososia z pasztetempiątek, 06 kwietnia 2012

Koty Maine coon przybyły na statkach z Europy do ameryki, głównie do Nowej Anglii, gdzie musiały przystosować się do panującego tam chłodnego klimatu. nauczyły się świetnie polować w trudnych, zimowych warunkach. Wtedy ukształtowała się ich masywna, muskularna i grubokoścista sylwetka. Do dziś są odporne na zimne temperatury i bardzo wytrzymałe.

 

Oddany kompan

 

ten duży, silny, ale łagodny kot jest wspaniałym towarzyszem  człowieka. Cechują go spokój i opanowanie, choć zdarza mu się czasami coś spsocić. Jego wielką zaletą jest ogromne oddanie i przywiązanie się do swego pana, którego ciepło wita radosnym pomrukiwaniem. Jest cierpliwy podczas zabawy z dziećmi, chętnie też harcuje z innymi domowymi zwierzakami.

 

Pielęgnacja

 

Długa sierść Maine coona jest odporna na splątanie i kołtunienie, ale i tak trzeba go dokładnie czesać trzy razy w tygodniu. Latem kot linieje, czyli wypada mu sierść, co ułatwia pielęgnację. 

 

 

maine coon

14:48, chomik1112 , Koty
Link Dodaj komentarz »

Szampon dla psów krótkowłosych

 

Szampon dla psów krótkowłosych
Delikatny szampon dla psów krótkowłosych z proteinami wełny kaszmirskiej. Doskonale odżywia sierść oraz zapobiega jej elektryzowaniu. Łagodne substancje myjące nie podrażniają skóry zwierzęcia, a jednocześnie starannie ją myją i nawilżają.
Szampon dla psów długowłosych
Szampon dla psów długowłosych

Delikatny szampon z proteinami z wełny kaszmirskiej przeznaczony dla psów długowłosych. Doskonale odżywia sierść i zapobiega jej elektryzowaniu. Dzięki łagodnym środkom myjącym skóra zwierzęcia jest niepodrażniona, a jednocześnie starannie umyta i nawilżona. 

 Szampon dla szczeniąt

 

 

Szampon dla szczeniąt
Delikatny szampon dla szczeniąt z proteinami wełny kaszmirskiej. Doskonale odżywia sierść oraz zapobiega jej elektryzowaniu. Łagodne substancje myjące nie podrażniają skóry psa, a jednocześnie starannie ją myją i nawilżają.
Szampon dla psów rasy yorkshire terrier
Szampon dla psów rasy yorkshire terrie

Luksusowy szampon specjalnie przeznaczony dla psów rasy YORKSHIRE TERRIER. Zawiera proteiny wełny kaszmirskiej, które doskonale odżywiają okrywę włosową oraz zapobiegają jej elektryzowaniu.
Szampon dla szczeniąt rasy yorkshire terrier
Szampon dla szczeniąt yorkshire terrie

Delikatny szampon dla szczeniąt rasy Yorkshire Terrier z proteinami wełny kaszmirskiej. Doskonale odżywia włos oraz zapobiega jego elektryzowaniu. Łagodne substancje myjące nie podrażniają skóry psa, a jednocześnie starannie ją myją i nawilżają. 

Szampon dla psów o białej i jasnej sierści

 

Szampon dla psów o białej i jasnej sierści
Naturalny, wybielający szampon dla psów o białej i jasnej sierści z ekstraktem z rumianku i soku z cytryny . Dzięki zawartości protein z wełny kaszmirskiej doskonale odżywia sierść oraz zapobiega jej elektryzowaniu.
 

Szampon dla psów o czarnej i ciemnej sierści

 

 

Szampon dla  psów o czarnej i ciemnej sierści
Naturalny, intensyfikujący kolor szampon dla psów o czarnej i ciemnej sierści z ekstraktem z henny oraz łupin orzecha włoskiego . Dzięki zawartości protein z wełny kaszmirskiej doskonale odżywia sierść oraz zapobiega jej elektryzowaniu.
Szampon przeciwłupieżowy
Szampon przeciwłupieżowy

Specjalistyczny szampon dla psów. Zawiera opatentowany składnik myjący na bazie cynku, który posiada silne właściwości przeciwłupieżowe. Dodatkowo dzięki zawartości ekstraktu z arniki i kasztanowca działa oczyszczająco i antyseptycznie na skórę.
Szampon z biosiarką

 

 

Szampon z biosiarką
Specjalistyczny szampon dla psów do tłustej skóry i sierści. Dzięki zawartości biosiarki reguluje wydzielanie sebum, działa oczyszczająco i antyseptycznie na skórę psa. 
Szampon dla kotów
Szampon dla kotów

Delikatny szampon dla kotów z proteinami wełny kaszmirskiej. Doskonale odżywia sierść oraz zapobiega jej elektryzowaniu. Prowitamina B5 nawilża i pielęgnuje sierść kota. 
Odżywka do sierści długiej

 

Odżywka do sierści długiej

Zawiera proteiny wełny kaszmirskiej, które doskonale odżywiają okrywę włosową oraz zapobiegają jej elektryzowaniu.

 

 

 

Odżywka do włosa yorkshire terrier

 

Odżywka do włosa yorkshire terrierLuksusowa odżywka wzmacniająca włos dla psów rasy Yorkshire Terrier. Zawiera proteiny wełny kaszmirskiej. Ułatwia rozczesywanie i zapobiega kołtunieniu. 

 

 

Silk spray

 

Silk sprayEkskluzywny preparat ułatwiający rozczesywanie sierści dla psów. Naturalne woski roślinne skutecznie nawilżają i wygładzają włos, dzięki czemu nie dochodzi do jego utraty podczas szczotkowania. 

 

 

Szampon dla psów rasy shih tzu

 

Szampon dla psów rasy Shih tzuDelikatny szampon dla psów z proteinami wełny kaszmirskiej. Doskonale odżywia sierść oraz zapobiega jej elektryzowaniu. Łagodne substancje myjące nie podrażniają skóry zwierzęcia, a jednocześnie starannie ją myją i nawilżają.

poniedziałek, 02 kwietnia 2012

pokarm premium papużka falista 1kg

Karma Premium dla papużki falistej 1kg

 

pokarm dla pupugi falistej 500g w worku

Karma dla papugi falistej 500g w worku 

 

pokarm dla papugi falistej 1000g

Karma dla papugi falistej 1000g

 

pokarm dla papużki falistej 13kg

Karma dla papugi falistej 13kg

 

pokarm dla papugi falistej 25kg

Karma dla papugi falistej 25kg

 

pokarm dla papugi falistej 2,4kg

Karma dla papugi falistej 2,4kg


sobota, 31 marca 2012

Kupując ryby w sklepie zoologicznym, najprawdopodobniej zostaną one umieszczone w foliowym worku. Upewnij się, że ryby nie pozostaną w nim długo. Im dłużej trwa podróż ze sklepu do domu, tym więcej tlenu potrzebują ryby. Wpuszczenie nowo zakupionych ryb do akwarium należy6 wykonywać bardzo ostrożnie i delikatnie. Najpierw należy umieścić wciąż zamknięty worek z rybami na 20 minut w wodzie akwariowej. Dzięki temu zapobiegniemy stresowi ryb spowodowanemu zbyt nagłą zmianą temperatury wody. Po wyrównaniu temperatury w worku i akwarium należy ostrożnie otworzyć worek z rybami i niewielkimi porcjami nalewać do środka wodę akwariową, aby ryby stopniowo przyzwyczaić do nowych warunków. Uwaga: nie należy pomijać tej procedury i wypuszczać ryb od razu do akwarium! Jest to jedyny sposób na uniknięcie stresu związanego z transportem. Po wszystkim ryby powinny poczuć się w nowym akwarium komfortowo już od samego początku.

21:28, chomik1112 , Rybki
Link Dodaj komentarz »

 

Pies zaprzęgowy, jest także wykorzystywany jako pies terapeutyczny dzieci autystycznych (dogoterapia). Dopuszczalne są wszystkie rodzaje umaszczenie, od czysto białego do jednolicie czarnego, jednak najczęściej spotykane zestawienia barw to: czarny, szary, wilczasty, srebrzysty, rudy, czekoladowy i złocisty z bielą, także pinto (łaciate). Husky są bardzo przyjazne dla dzieci, nie są skłonne do dominacji.

14:26, chomik1112 , Psy
Link Dodaj komentarz »
piątek, 30 marca 2012

Animal dent

 

Animal-Dent
Preparat do czyszczenia i pielęgnacji zębów dla zwierząt mięsożernych. Regularnie stosowany zapobiega osadzaiu się kamienia nazębnego oraz odświeża oddech.

Enzym dent
Enzym-Dent

Innowacyjna pasta do zębów dla psów. Dzięki zawartości enzymów skutecznie rozkłada substancje organiczne znajdujące się w postaci nalotu na zębach, przez co zapobiega powstawaniu kamienia nazębnego. 

Winter shoes
Winter Shoes

Naturalny preparat pielęgnacyjny do łap czworonogów. Szczególnie polecany w okresie zimowym, zarówno przed jaki i po spacerach. Zapobiega podrażnieniom opuszków łap spowodowanym działaniem soli.

Animal soap
Animal-Soap
Płyn myjąco-antyseptyczny do stosowania u psów i kotów bezpośrednio po spacerze. 
Płyn do czyszczenia uszu
Płyn do czyszczenia uszu

Płyn do higieny przewodu kanału słuchowego oraz małżowiny usznej psów i kotów. Dzięki zawartości ksylenu oraz gliceryny skutecznie rozpuszcza woskowinę uszną.
Bio reppelent spray
Bio Reppelent Spray

Aktywnym środek o działaniu odstraszającym. Skutecznie chroni przed wszelkimi owadami latającymi, takimi jak gzy, komary, muchy, muszki i in. 
Relaxin
Relaxin

Relaxin to naturalny, ziołowy preparat o działaniu uspokajającym dla psów i kotów. Wyciągi z chmielu i waleriany posiadają właściwości wyciszające, osłabiają stan niepokoju oraz ułatwiają zasypianie.
Relaxin forte
Relaxin Forte

Ziołowy preparat dla psów i kotów o działaniu uspokajającym. Wyciągi z chmielu i kozłka lekarskiego posiadają właściwości wyciszające, osłabiają stan niepokoju oraz ułatwiają zasypianie.


 
1 , 2 , 3 , 4 , 5